.
Sitemizde, özelliklerinden en iyi faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Villaciniz.com.tr'yi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin hayran kaldığı ışıltılı yarımada Bodrum, her yıl binlerce tatilciye ev sahipliği yapıyor. Gerek yaşam tarzı gerekse doğal manzarasıyla bütün tatilcileri cezbeden Bodrum, herkesin ilgi odağı olmaya devam ediyor. İlçe merkezi sahil beldelerinden oluşan Bodrum, görülmesi gereken birçok mekândan oluşur. Adrenalin dolu anılardan yaşam boyu sevdiklerinizle unutamayacağınız romantik anılara kadar çeşitlilik gösterir. Görülmesi gereken önemli yerlerden bazılarını sıralamak gerekirse; 

Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi

Karakteristik simgesi olan Bodrum Kalesi, Ege denizinin kıyı şeridinde yer almaktadır. 1406 yılında yapımına başlanan kale, hapishane dâhil depo olarak da kullanılmış ve birçok amaca hizmet etmiştir. Bu günlerde ise gemi enkazlarına sahip olan açık hava müzesidir. En ünlüsü olan Uluburun, Bronz Çağından kalmadır. Dalgıçların çıkardığı altın, gümüş, silah ve mücevherler 9 farklı kültürden izler taşıdığı için büyük bir öneme sahiptir.

Halikarnas Mozolesi

Antik dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi, tarih severler için bilgi edinmek keyif verici olacaktır. Kral Mausolus için inşa edilen Mozole, 41 m yüksekliğinde, 36 sütun ve bir piramitle 335 yılından beri herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Zeki Müren Müzesi

Bireysel kişiliği kucaklayan ve uymayı reddeden bohem bir sanatçı olan Zeki Müren’e adanmış olan bu müze, manzarasıyla herkesi büyüler. Yaratıcı ve sanatsal eserlerini burada oluşturmasından kaynaklı Bodrum da yaşamayı tercih etmiştir. Yaşam tarzı ve giyim tarzından dolayı çok konuşulan sanat güneşi, sahnede ölümünden sonra evi müzeye dönüştürülmüş ve halka açılmıştır.

Türk Rivierası merkezlerinden biri olan Bodrum, ayrıca uluslararası bir yat limanıdır. Şehir merkezi ya da sahil beldelerinden tekne turuna çıkmak isteyenler muhteşem kıyıları gezerek tatillerini ölümsüzleştirebilir. Mavi yolculuk tutkunları için yelken ya da tekne turları vazgeçilmezlerden olacaktır. Bölgedeki en güzel yerlerden biri olan Develer plajı, ünlü yüzme plajlarından sadece bir tanesidir.

Havalimanından ya da tatil köylerinden araba kiralayarak yaşam tarzını keşfedebilirsiniz. Su sporları ve plajlarıyla gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum, geleneksel restoranlarıyla yerli ve yabancıların uğrak yerlerindendir.

Günübirlik gezi ya da tatil için Bodrum’a yolunuz düştüğünde mutlaka yapmanız gerekenlerden bir tanesi de gün batımını kaçırmamak olsun. Muhteşem manzarası ve ışıltılı atmosferiyle Bodrum kendini size âşık edecektir.

Yukarıya dön