.
Sitemizde, özelliklerinden en iyi faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Villaciniz.com.tr'yi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Kalkan'a Ulaşım

Kalkan'a Nasıl Ulaşılır ?

Kalkan Antalya’nın en Batısında Muğla’nın Fethiye ilçesi ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasında konumlanmış küçük bir sahil beldesidir. Kalkana kara yolu ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler direkt olarak Kalkan otogarına seferleri bulunan birçok seyahat firmalarından birini tercih eder, Kalkana otobüs seferi olmayan şehirlerden gelen ziyaretçiler Kalkana en yakın ilçe merkezleri Kaş veya Fethiye’ye ulaşım sağlayarak aktarmalı bir şekilde Kalkana ulaşabilirler. Fethiye Kalkan arası 75 km , Kaş Kalkan arası ise 25 km’dir.

Villa yazlık  kiralayan Özel aracı ile Kalkana gelen ziyaretçiler ise yine Kaş ve Fethiye üzerinden bu beldeye ulaşım sağlamaktadır. Fethiye-Antalya sahil karayolu Kalkanın içinden geçmektedir. Özel araçları ile gelen ziyaretçiler bu karayolunu kullanarak Kalkana kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Antalya üzerinden gelen ziyaretçiler Antalya  – Kemer – Kumluca – Finike – Demre – Kaş karayolu güzergahını kullanarak Kalkana ulaşım sağlamaktadır.

Havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler, Kalkana en yakın havalimanı olan Dalaman Havalimanını tercih etmektedir. Kalkana 130 km mesafede bulunan Dalaman havalimanından Kalkana ulaşım ise havalimanında bulunan birçok transfer firmasından özel transfer veya paylaşımlı transfer tercih edebileceği gibi havalimanında bulunan kiralama şirketlerinden araç kiralayarak Kalkana ulaşım sağlayabilmektedirler. Dalaman havalimanından kendi imkanları ile gelmek isteyen ziyaretçiler ise HAVAŞ ile önce Fethiye’ye gelip oradan ikinci bir araç ile Fethiye Antalya seferini gerçekleştiren seyahat firmalarını tercih edebilirler. Ayrıca Antalya Havalimanını tercih eden ziyaretçiler HAVAŞ ile Antalya otogarı veya merkeze giderek oradan ikinci bir araç ile Antalya Kalkan seferini gerçekleştiren seyahat firmalarını tercih edebilecekleri gibi özel transfer şirketleri aracılığı ile de Kalkana ulaşım sağlayabilmektedir.

 Kalkan’a Uzaklıklar;

Antalya   : 220 Km   ( yaklaşık 3 saat 30 dakika )

Kaş          : 27 Km      ( yaklaşık 30 dakika )

Fethiye   : 78 Km      ( yaklaşık 1 saat )

Muğla     : 200 Km    ( yaklaşık 2 saat 40 dakika )

İzmir       : 410 Km     ( yaklaşık 5 saat )

Ankara   : 650 Km     ( yaklaşık 7 saat 30 dakika )

İstanbul : 815 Km     ( yaklaşık 9 saat )

Daha Detaylı Bilgiliyi Villacinizdan alabilirsiniz.

Yukarıya dön