Çalışma Saatleri09:00 - 23:50
callİletişim+902426061882

Türkiye’nin En Güzel 5 Koyu

6.03.2020 15:35:00

Türkiye’nin En Güzel 5 Koyu

Ülkemizin jeopolitik konumu göz önünde bulundurulduğunda neden gerçek bir turizm cenneti olduğunu daha net bir şekilde anlayabiliyoruz. Sahip olduğumuz kaynakları en iyi şekilde kullanarak yerli ve yabancı turistlere muhteşem bir tatil fırsatı sunuyoruz. Hali hazırda bizlerin bile keşfedemediği ve yalnızca adını duyduğu birçok koy var ve gezip görülmeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Dilerseniz ülkemizin en güzel ve en kıymetli 5 koyuna hep birlikte göz atalım ve varsa tatil planınıza da yeni isimler ekleyelim.

Kabak Koyu (Muğla / Fethiye)

Muğla’nın Fethiye beldesine bağlı olan bu koy, mavi ve yeşilin en canlı tonlarını gözler önüne seriyor. Hali hazırda kamp tutkunlarının bir numaralı adresi diyebiliriz. Ücretli kampların yanı sıra ücretsiz olarak kamp kurabileceğiniz çok sayıda alan mevcut. Yaz aylarında yerli turistler ile birlikte İngiliz, Alman ve İtalyan turistlerin de yoğun olarak tercih ettiği adreslerden bir tanesidir. Koya özel araç ile ulaşım çoğu zaman mümkün olmuyor ve servislerin yanı sıra arazi araçları da devreye giriyor.

Keyifli bir tatilin yanı sıra Kelebekler Vadisine düzenlenen turlara da katılabilir ve farklı bir deneyime tanıklık edebilirsiniz.

Bademli Koyu (İzmir / Dikili)

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı olan Bademli Koyu da keşfedilmeyi bekliyor. İlçeye 10 km mesafede bulunuyor ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için de özel bir adres olduğunu belirtelim. Deniz, sakin ve bakıldığında dibini görebileceğiniz bir berraklık durumu söz konusu. Taş zemin sevmeyenler için de önemli bir bilgi vermek istiyoruz. Suyun zemini tamamen kum ve bu da koyu daha çekici hale getiren unsurlardan bir tanesi.

Bölgede konaklama seçeneği oldukça az ve tatilcilerin İzmir merkezde konakladıklarını görebilirsiniz. Çadırınız olduğu takdirde konaklama sorununu daha kısa süre içerisinde çözümlemiş olacaksınız.

Çatı Koyları (Muğla / Datça)

Muğla iline bağlı olan koy, Amazon Ormanlarını andıran bir görüntüye sahip. Yüksek ağaçlar ile çevrili olması, sakin deniziyle her dönem yüzmeye müsait. Marmaris ve Datça arasındaki ağaçlık bölgede konumlanmış olan bu eşsiz koy, karadan ulaşımın mümkün olmadığı adreslerden biridir. Eğer ziyaret etmek istiyorsanız küçük tekneleri ya da özel turları kullanmak durumundasınız.

Deniz turizminin yanı sıra parkur ve doğa yürüyüşü sporları için de uygun bir görüntü sergiliyor. Koya giderken takip edeceğiniz yol, zaman zaman dik yamaçlara da ev sahipliği yapıyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi parkur tutkunları için de en doğru adreslerdendir.

Torba Koyu (Muğla / Bodrum)

Yalnızca deniz turizmi için değil, aynı zamanda tarih turizmi için de çok özel bölgelerden biri olan Torba Koyu, Bodrum’un hemen yanı başında yer alıyor. Denizi, yaz aylarında oldukça sakin ancak sıcaklık seviyesinin çok düşük olduğunu da belirtmek gerekiyor. Pansiyon, Bungalov, ağaç evler ve aynı zamanda lüks otellere ev sahipliği yapan koy, konaklama imkanları ile de alternatiflerin sayısını arttırmış durumda. Torba Koyu, geçmiş döneme ait antik kalıntılara ev sahipliği yapan bir koy. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi tarih turizmi ve geçmiş zaman tutkunları için de özel bir tercih olacaktır. Torba Koyu, tesislerin yoğun olarak yer aldığı bir bölge değil ve en çok tercih edilen konaklama türü de çadır kamp olarak biliniyor. Bölgeden biraz uzaklaştığınızda sizleri küçük ve sevimli pansiyonlar karşılayacaktır. Fiyatlar bir hayli uygun ve seçenekler de bir o kadar fazla.

Kleopatra Koyu

Deliklikoy’a 10 km’lik mesafede bulunan Kleopatra Koyu, Çeşme’nin en çok tercih edilen adreslerinden biridir. Ovacık sınırları içerisinde konumlanmış olan Kleopatra Koyu, Alaçatı merkeze de bir hayli yakın hatta bu noktadan ulaşım imkânları da çok fazla. Bölgeye ulaşımda virajlı bir yol karşımıza çıkıyor. Bölgeyi kuşbakışı olarak seyredip fotoğraf çekmenize yardımcı olacak görüntülere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kleopatra Koyu’nun en büyük özelliği ise Çeşme’deki diğer noktalara kıyasla deniz suyunun çok daha soğuk olmasıdır. Bu durum bazı tatilciler için fırsata dönüşürken bazı tatilciler için ise negatif bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Turkuaz rengin en büyük temsilcilerinden biri olan dikkat çekici denizi ile listelerinizde yer almayı hak ediyor.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00
Kısa Süreli Konaklama Bedeli ₺0,00
İndirim₺0,00
₺ 0,00 x 0 gece₺0,00