Çalışma Saatleri09:00 - 23:50
callİletişim+902426061882

İptal Politikası

VILLACINIZ İPTAL ŞARTLARI

İptal durumlarında VİLLACINIZ, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

a-Villa Rezervasyon işlemi için tarafımızdan tahsil edilen %20 yada %35’lik depozitonun iadesi kesinlikle yoktur.

b-Villa Rezervasyon  işlemi villaya giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olursa villa kiralama bedelinin %35‘i ödenmek  zorundadır.

c-Villa Rezervasyon  işlemi villaya giriş tarihi ile 29 gün öncesinde olursa %100 lük villa kiralama bedeli tahsil edilecektir.

d-VİLLACINIZ tarafından Rezervasyon  işleminin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda. Tarafımızdan size bu bildirme işlemi en kısa surede yapılacaktır. Aynı anda  Portföyümüzde aynı dönem için müsait aynı özelliklerde başka bir villa var ise misafirimize önerilecektir. Mücbir sebep (deprem, sel, afet vb.)  olan durumlarda  alınan ödemenin tamamı misafire iade edilecektir.

e-VİLLACINIZ üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz rezervasyon  işlemi  sonrasında belirtilen villaya gelmemeniz erken çıkış yapmanız durumunda hiçbir şekilde iade işlemi yapılmaz.

f-Portföyümüzde bulanan bazı Villa/Yazlık için  ayrıca özel bir iptal politikası var ise villaya ait bilgiler bölümünde kesinlikle belirtilmiştir.

g-Tarafınızdan talep edilecek iade işlemlerinde mail veya iadeli taahhütlü yazılı olarak yapılan bildirimler esas alınacaktır, ve tarafımıza ulaştığı andan itibaren geçerli sayılacaktır.

h-Kiracının depozito ödemesi sonrasında kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda, VİLLACINIZ belirtilen villayı başka şahıslaraRezervasyon yapma işlemini saklı tutar.

k-Ödemenin alınması sonrasında VILLACINIZ  1 (bir) gün içerisinde sözleşmeyi tek  taraflı olarak feshi etme  hakkına  sahiptir. Bu durumlarda iade müşteri hesabına veya kredi kartına 1(bir) gün  içerinde yapılacaktır. Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun VILLACINIZ  tarafından tek taraflı iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. VILLACINIZ tarafından iptal edilen rezervasyonlardan doğacak zararlardan VILLACINIZ kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti vs. ayrıca otel ve pansiyon konaklama ücretleri vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması vs. tüm detaylardan VILLACINIZ  kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Aparta rezervasyon  yapan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

l-7464 sayılı Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması kapsamında rezervasyon yapılan  villa/konutun belgelendirilememesi durumunda; portföyümüzde belgelendirilemiş aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir.Müşterinin bu değişikliği onaylamaması durumunda ,rezervayonunuz  VİLLACINIZ  tarafından iptal edilecek ödemeneniz tarafınıza iade edilecektir

İstisnai Durumlar

Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savas tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri,salgın hastalıklar(Covid-19 vb) veya rezervasyon sahibinin 1. derece yakın ailesinde vefat gibi durumlarda gerekli belgeler firmamıza sunulduğu takdirde rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınır ve yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam tutarından düşülerek işlem yapılır.

**Yeni yapılacak rezervasyonun toplam tutarı seçilen tesise veya konaklanacak tarihlere göre değişiklik gösterebilir.

Cayma Hakkı;

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi’nin (g) bendi uyarınca, Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Hasar Depozitosu

Her villanın/yazlığın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kiracıya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/yazlığa giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/yazlıktan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/yazlık ile villanın/yazlığın demirbaşların da bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/yazlıktan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/yazlık çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito Müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Yazlıkta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
₺ 0,00 x 0 gece₺0,00
İndirim₺0,00
Kısa Süreli Konaklama Bedeli ₺0,00
Toplam Tutar₺0,00
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00