Çalışma Saatleri09:00 - 23:50
callİletişim+902426061882

Kalkan’da Gezilecek Yerler

31.08.2022

Kalkan'da Gezilebilecek Yerler

Kaputaş Plajı, Xsantos antik kenti,Patara Plajı we antik kenti, vb.....

Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı turizm beldesidir. İngiliz ve Türk Turistlerin en çok ilgisini çeken Bodrum, Kuşadası, Dalyan, Marmaris ve Göcek gibi turizm bölgelerinin arasında yer almaktadır. Kalkan bölgesi, her uygarlıklar için önem arz etmiştir. Hititler, Lidyalılar, Romalılar, Osmanlılar ve Likya uygarlıklarına ev sahipliği yapmış geniş bir tarihe sahiptir. Kalkan bölgesi genelde İngiliz turistlerin tercih ettiği bir tatil rotasıdır. Son dönemlerde rağbet gören villa turizmi ile bu bölgeye turistlerin ilgisini daha da artmış durumdadır. Mavi bayraklı plajları, doğal alanları ve tarihi mirasları ile Kalkan, gezip görülmeye değer tatil beldelerinden biridir. Kalkan’da Yamaç paraşütü yapabilir, mavi turlara katılabilir ve kano gezisi yapma imkanı bulabilirsiniz.

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Saklıkent Kanyonu; 18 km uzunluğunda Türkiye’nin gezilecek en önemli ve güzel yerlerinden biri Saklıkent kanyonu temiz havası ve buz gibi serin suyu ile ziyaretçilerinin içini ferahlatan bir gezi rotasıdır. Kalkan-Fethiye sınırını oluşturan Saklıkent kanyonu gezilecek en önemli yerlerden biridir. Saklıkent, Kalkan merkeze 35 km uzaklıktadır 40 dakikalık araç mesafesindedir, Kalkanda düzenlenen özel turlar ile bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Bezirgan Yaylası; Kalkan’a 17 km uzaklıkta en eski yerleşim yerlerinden birinde konumlanan Bezirgan yaylası Likya Uygarlığının en büyük şehirlerinden olan Pirha Antik Kentine yakın mesafededir. Son yıllarda yayla turizmi için çok önemli bir bölge olan Bezirgan Yaylası dağa severlerin uğrak yerleri arasında en önemlilerindendir. Kalkan’a gelen ziyaretçilerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Kalkan’a 16 km uzaklıkta bulunan bu bölge 25 dakikalık araç mesafesindedir.

Mavi Mağara; Kaputaş plajına yakın bir bölgede bulunan ve sadece tekne turları ile ulaşılabilecek bu bölge ziyaretçilerine dalış yapma fırsatı veren doğal bir güzelliktir. Bir dönem fok balıklarına ev sahipliği yapan bu bölge mavi turların uğrak yerlerinden biridir.

İslamlar Köyü; Kalkan’da tatil yapmak isteyen, özellikle villa tatili yapmak isteyen turistlerin ve doğal alanlarda zaman geçirmek isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği ve gezdiği yerlerdendir. Geniş meyve bahçeleri ile ziyeretçilerinin kendilerini adeta cennette hissedebileceği bir yerdir. Köy, Kalkan’a 7 km mesafededir 15 dakikalık araç mesafesindedir.

Simena Antik Kenti; 2400 yıllık antik kent içinde tarihi tiyatro bulundurmaktadır. Karayolu ile ulaşımın sağlanamadığı bu kent, tarihi bir geziye çıkanların uğrak yeri olmuştur. Simena Antik Kenti Likya Uygarlığının en önemli kentlerinden biridir.

Xanthos; Kalkan’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan bu antik kent Likya Uygarlığına başkentlik yapmış içinde Helenistik döneme ait birçok eser bulundurmaktadır. Xanthos Likya kitabelerinde ‘’Arnna’’ olarak geçmektedir. İyonyalı antik çağ ozanı Homerosun yazılarında Xanthos halkının Truva savaşlarına katıldığı belirtilmiştir. Kalkan’a 19 km mesafededir, 25 dakikalık araç mesafesindedir.

Kekova; Kaş Limanından tekne turları ile ulaşabileceğiniz yeryüzü cenneti olarak adlandırılan Kekova, Simena Kalesi, berrak suları ile Kekova koyları ve Kekova Batık şehri ile gezip görülmeye değer bir bölgedir. Batık şehirde dalış yapma imkanı bu bölgeye ilgiyi arttırmaktadır. Kalkan’a 60 km mesafededir, 1 saat 15 dakikalık araç mesafesindedir.

Letoon; Fethiye’ye bağlı olan bu antik kent Kalkan’a yakın bir bölgededir. Mitolojik tanrı Phoebe ve Coeus’un kızı Leto’nun Apollo ve Artemisi dünyaya getirdiği bölge olan Letoon mitoloji meraklılarının ilgisini çeken bir bölgedir. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan bu Antik Kent her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Kalkan’a 37 km mesafededir, 40 dakikalık araç mesafesindedir.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00
Kısa Süreli Konaklama Bedeli ₺0,00
İndirim₺0,00
₺ 0,00 x 0 gece₺0,00