Çalışma Saatleri09:00 - 23:50
callİletişim+902426061882

COVID-19

Güvenli Ve Keyifli Tatil Seçimi

Tüm dünyada ne yazık ki birçok ölüme sebep olan korona virüs, bulaş riski en yüksek olan covid türlerinden birisidir. Bu hastalıktan korkulmasının sebebi, diğer covid türlerine göre daha ölümcül olması. Türkiye'de korona virüs ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde görüldü. Diğer ülkelere göre en hızlı şekilde önlemler alındı. Şu anda 2020 Haziran ayının başından itibaren, turizm sektörü de dâhil olmak üzere tüm sektörler kademeli olarak normale döndü. Turizm sezonunun açılmasıyla beraber uzun bir karantina sürecinden sonra, milyonlarca insan tatil beldelerine akın etti.  Bu yaz sezonunda yapılan analizlerde korona virüs riski sebebiyle, insanların çoğu  kalabalık otellerde tatil yapmak veya bir grup ile tura katılmak yerine villa, müstakil ev veya kiralık yazlık gibi yerlerde tatil yapmayı tercih ettiler.

Villa Tatilinde Virüsten Korunmak

Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü yeni normalleşme planında, turizm sektörü en çok denetlenen sektörlerin başında geliyor. Bir turizm işletmesinin açılabilmesi, faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için bakanlıklar tarafından belirlenen kurallara harfiyen uyması gerekiyor. Bunların başında ise düzenli olarak temizlik ve dezenfekte edilmesi geliyor. Villa kiralama firmaları da işletmelerini açabilmek için düzenli olarak, villaları titizlikle dezenfekte etmeleri gerekiyor. Bu şartları sağlayan işletmeler, Bakanlıklar tarafından görevlendirilen memurların denetiminden geçtikten sonra turizm sezonunda müşterilerine hizmet verebiliyor. Fakat sorun Türk insanının önyargısında.

Toplumumuzda ne yazık ki bilen bilmeyen herkes korona virüsün bulaşması hakkında çok net yorum yapabiliyor. Bu algıyı kırmak isteyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalığın nasıl yayıldığını açıklayan broşürlerin ülkenin her bir köşesine asılmasını sağladı. Birçok profesör korona virüsün bulaşması ile ilgili net açıklamalarda bulundu. Nerelerde maske takılması gerektiğini ve nerelerde takılmaması gerektiğini de belirten uzmanlar, virüsün özelliklerinden de bahsetti. Açık ve net olan şey korona virüs denizde ve suda (havuzda) barınamaz.  Virüsün bulaşmaması için yapmanız gerekenler çok basit ve bu kuralları neredeyse her sokak başında asılı pankartlarda, tabelalarda ve benzeri reklamlarda görebilirsiniz.

⦁ Toplu alanlarda maskeni doğru tak 

⦁ Sık sık elini sabunla en az 20 saniye yıka

⦁ Elini yüzüne götürme

⦁ En önemlisi ise en az 1.5 metre sosyal mesafe kuralına uy

Bu kurallara uyulması durumunda özgürce dolaşabilir, günlük yaşantınıza devam edebilir ve gönül rahatlığı ile tatilinizi yapabilirsiniz

Villacınız da COVID-19 Tedbirleri

Farkındalık, her şeyin çözümünde büyük bir etkendir. Tatil Villacınız olarak bu tehdidin farkındayız. COVID-19 ile mücadelede, Sağlık Bakanlığının ve Turizm Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre tüm önlemleri aldık. Hem ofisimizde hem villalarımızda aldığımız önlemler ile sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirebilmeniz için sürekli çalışıyor, şikayetleri değerlendiriyor ve alternatif çözümler üretiyoruz. Tüm Türkiye'de birçok firma kendine göre önlemler alıyor. Biz de Villacınız olarak;

  • Öncelikli olarak çalıştığımız ortamı günlük olarak dezenfekte ediyor ve sosyal mesafe kuralına uyuyoruz.
  • Villa giriş ve çıkışlarında profesyonel temizlik ekibimiz, tüm villayı titizlikle dezenfekte ediyor ve yeni tatilcilere uygun hale geliyor.
  • Havuzlarımız günlük olarak havuzun PH derecesine göre uzman ekiplerce insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyecek şekilde klorlanmaktadır.
  • Çarşaf, havlu gibi ürünleri 90 derecede titizlikle yıkatıyoruz.
  • Sağlık Bakanlığının yönergelerinde, tüm müşterilerin kendi havlularını kullanmalarını öneriliyor.

Villacınız Olarak

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanan tavsiye ve bildirilere uymaya ve izlemeye devam etmekteyiz.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00
Kısa Süreli Konaklama Bedeli ₺0,00
İndirim₺0,00
₺ 0,00 x 0 gece₺0,00