Çalışma Saatleri09:00 - 23:50
callİletişim+902426061882

Fethiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Fethiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Tarihi güzellikleri ve muhteşem doğası ile ünlü tatil beldesi Fethiye, Muğla’nın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Yalnızca denizi ya da eğlenceli gece hayatı ile değil, farklı etkinlikleri bünyesinde barındırdığı için de dünyanın neredeyse her yerinden binlerce turisti kendisine çekmektedir. Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler dendiğinde ise çoğu insanın aklına ilk olarak Kelebekler Vadisi gelmektedir. Kelebekler Vadisi’ne ulaşım, deniz yolu ya da uzun bir yürüyüşün ardından mümkün olmaktadır. İçinde binlerce çeşitten kelebek yaşadığı için uzun bir zaman önce koruma altına alınmıştır. Günümüzde ise insanlar kamp yapmak ve bu kelebekleri yakından görüp fotoğraflamak için sıklıkla bu vadiyi ziyaret etmektedir.

Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, barındırdığı nadir kelebek türleri nedeniyle 1995 yılında 1. dereceden sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Bu sebeple vadiyi gezerken ufak bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak emin olun ki manzarası, verdiğiniz her kuruşa değecektir. Vadiye tekne turları aracılığıyla Belcekız Plajı’ndan ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık 15 dakikalık yolculuğun ardından varılan vadinin plajı ise oldukça güzeldir.

Kelebekler Vadisi sahilinde kamp yapan insanları görmek de mümkündür. Eğer vadinin içinde yer alan şelaleleri görmeye gidecekseniz, ufak patika bir yoldan ilerlemeniz gerekiyor. Bu patikanın girişi ise ücretlidir. Sonra yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüşün ardından ilk şelaleye ulaşmış olacaksınız. Bir o kadar daha giderseniz ikinci ve büyük şelaleye de ulaşabilirsiniz. Eğer vadiye kara yoluyla gelmek isterseniz ancak belli bir yere kadar arabayla gelebilmek mümkündür. Sonrasında yaya devam etmek gerekmektedir. Vadi, Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler sıralamasında ise ilk başlarda yer alıyor.

Kayaköy ya da Hayalet Köy

Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler denildiğinde akla gelen yerlerden birisi de Kayaköy yani nam-ı diğer Hayalet Köy’dür. Burası geçmişi antik çağlara dayanan çok eski bir yerleşim yeridir. Son oturanlar ise Rumlardır. Ancak onlar da 18. yüzyılda köyü terk etmek zorunda kalmışlardır. Şimdilerde ise bir kafe sahibi dışında kimse yoktur. Buraya giriş müze statüsünde olduğu için ücretlidir. Ölüdeniz’den Kayaköy’e ulaşım ise yaklaşık 6 ile 7 dakika arası sürmektedir.

 

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00
Kısa Süreli Konaklama Bedeli ₺0,00
İndirim₺0,00
₺ 0,00 x 0 gece₺0,00